Zapisanych użytkowników: 561
PZU Fundacja PKO

Program "Moje auto"

1. Celem tego programu jest udzielanie wsparcia finansowego osobom z niepełnosprawnością narządów ruchu (kończyny dolne, kończyny górne), które mają status kierowcy (prawo jazdy kat. „B”) oraz aspiracje do samodzielnego kierowania własnym pojazdem. Szczególne preferencje kierujemy do osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich lub przy pomocy kul. Osoby takie muszą, z konieczności, dysponować specjalistycznym oprzyrządowaniem pojazdu lub co najmniej, automatyczną przekładnią zmiany biegów. A to stwarza konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów w porównaniu z autem standardowym. I takim właśnie osobom chcemy pomagać w pierwszej kolejności.

2. Nasz budżet jest ograniczony. Środki z tego funduszu nie pochodzą z budżetu państwa. Naszym Darczyńcą jest Fundacja PKO Banku Polskiego – „Dobro procentuje”. Maksymalne dofinansowanie może wynieść 6.000 zł.

3. Wspieramy wyłącznie zakup samochodów nowych, różnych marek. Wartość kupowanego auta nie może przekroczyć kwoty 60.000 zł. Chcemy w ten sposób pomagać osobom, które mają największe problemy z zakupem nowego, najskromniejszego nawet auta. Te zasady wynikają po prostu z wielkości budżetu.

4. Ostatecznego wyboru auta (marka, model) dokonuje sam Beneficjent. Nasi specjaliści mogą jednak zawsze doradzić, co należy wziąć pod uwagę, aby wybór był optymalny pod wieloma względami.
popieram KOMON